Przejdź do menu Przejdź do treści

Informacja na temat aktualnych możliwości zakwaterowania w domach studenckich

Biuro Spraw Studenckich przypomina, że cały czas mogą Państwo ubiegać się o przyznanie miejsca w naszych domach studenckich w bieżącym roku akademickim. Uczelnia dysponuje wolnymi miejscami, w tym przeznaczonymi dla studentów, którzy chcą zamieszkać w akademiku podczas sesji egzaminacyjnej i w semestrze letnim. Chcemy, aby procedura przyznawania miejsc była dla Państwa prosta, szybka i wygodna. Osoby, które chcą skorzystać z zakwaterowania w akademiku, prosimy o wysłanie maila (ze swojej studenckiej skrzynki mailowej) na adres: samorzad@up.krakow.pl

W tytule maila proszę wpisać: „Wniosek o akademik”.

W treści maila proszę wpisać następujące informacje:

  • swoje imię i nazwisko,
  • numer albumu,
  • rok i kierunek studiów, stopień studiów (I stopnia, II stopnia, jednolite mgr),
  • nr telefonu komórkowego,
  • nazwę preferowanego akademika („Za Kolumnami”, „Krakowiak”, „Zaułek” lub „Atol”).

Samorząd Studentów, który zajmuje się przydzielaniem miejsc w domach studenckich, będzie na bieżąco informować Państwa o przyznaniu miejsca w akademiku. Po uzyskaniu informacji o przyznaniu miejsca, mogą Państwo zgłosić się już bezpośrednio na recepcję danego akademika w celu zakwaterowania.

Jednocześnie informujemy, że obowiązują cały czas te same stawki za pobyt w akademikach. Przykładowo, student, który podejmie zakwaterowanie w DS. „Za Kolumnami” w pokoju 2-osobowym zapłaci 445 zł za miesiąc. Student, który zamieszkał w akademiku, w każdej chwili może zrezygnować z zakwaterowania. W takiej sytuacji, za zakwaterowanie przez niepełny miesiąc kwota należności wynosi odpowiednio: połowę opłaty miesięcznej – za okres nie dłuższy niż pół miesiąca lub pełną opłatę miesięczną – za okres dłuższy od połowy miesiąca.

Istnieje również możliwość zakwaterowania jednej osoby w pokoju – w takiej sytuacji opłata za miejsce jest większa o 75% (czyli w przypadku zakwaterowania pojedynczej osoby w pokoju 2-osobowym w DS. „Za Kolumnami” opłata za miejsce wynosi 778,75 zł za miesiąc).

Zarządzenie Prorektora ds. Studenckich w sprawie opłat za domy studenckie znajdą Państwo TUTAJ.

W razie wszelkich dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu z Samorządem Studentów (samorzad@up.krakow.pl) lub Biurem Spraw Studenckich (stypendia@up.krakow.pl).

Jednocześnie informujemy, że niezależnie od ww. możliwości zakwaterowania, w okresie od dnia 1 do 21 lutego 2021 r., istnieje również możliwość zakwaterowania w ramach tzw. noclegów krótkotrwałych. Szczegółową informację oraz cennik znajdą Państwo TUTAJ.