Przejdź do menu Przejdź do treści

Strona testowa

Niepelnosprawni – akademik

    Dane zgłaszającego













    Podanie osoby posiadającej orzeczenie w stopniu niepełnosprawności o przyznanie prawa do zakwaterowania w domu studenckim

    Posiadam orzeczenie o niepełnosprawności i proszę o przyznanie mi prawa do zakwaterowania w domu studenckim na rok akademicki 2024/2025.
    Proszę o przyznanie miejsca w pokoju

    I typ (jednoosobowy, dostosowany architektonicznie)II typ (dwuosobowy)

    • Stopień i rodzaj orzeczonej niepełnosprawności (proszę zaznaczyć odpowiednie opcje - zgodnie z załączonym skanem / zdjęciem orzeczenia)

      Stopień niepełnosprawności:
      znacznyumiarkowanylekki
      Rodzaj niepełnosprawności:
      słuchwzrokruchinne

    • Orzeczenie wydane na , do
    • Oświadczam, że odległość od mojego stałego miejsca zamieszkania do Uczelni wynosi km
    • Krótkie uzasadnienie przyznania miejsca w domu studenckim ze względu na ograniczenia wynikające z niepełnosprawności:


     Art. 307 Ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2018 r., poz. 1668 z późn. zm.) stanowi, że: 
    1.Student podlega odpowiedzialności dyscyplinarnej za naruszenie przepisów obowiązujących w uczelni oraz za czyn uchybiający godności studenta.
    2.Za ten sam czyn student nie może być ukarany jednocześnie przez rektora i komisję dyscyplinarną.

    Przed wypełnieniem niniejszego formularza, należy dokładnie zapoznać się z „Zasadami przydzielania studentom UP w Krakowie miejsc  w DS”, załącznikami do „Zasad” oraz regulaminem stypendialnym UP (dokumenty te są zamieszczone na stronie internetowej stypendia.up.krakow.pl oraz samorzad.up.krakow.pl ).

     

    _______________________________________

    Akademik

      Dane zgłaszającego







      Podanie o przyznanie prawa do zakwaterowania w domu studenckim

      Proszę o przyznanie prawa do zakwaterowania w domu studenckim
      • Oświadczam, że odległość od mojego stałego miejsca zamieszkania do Uczelni wynosi km

       Art. 307 Ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2018 r., poz. 1668 z późn. zm.) stanowi, że: 
      1.Student podlega odpowiedzialności dyscyplinarnej za naruszenie przepisów obowiązujących w uczelni oraz za czyn uchybiający godności studenta.
      2.Za ten sam czyn student nie może być ukarany jednocześnie przez rektora i komisję dyscyplinarną.

      Przed wypełnieniem niniejszego formularza, należy dokładnie zapoznać się z „Zasadami przydzielania studentom UP w Krakowie miejsc  w DS”, załącznikami do „Zasad” oraz regulaminem stypendialnym UP (dokumenty te są zamieszczone na stronie internetowej stypendia.up.krakow.pl oraz samorzad.up.krakow.pl ).

       

      _______________________________________

       

      Rektora

        Szanowni Studenci

        Wnioski o stypendium rektora na rok akademicki 2023/2024 przyjmujemy za pośrednictwem formularza on-line. Procedura ta wymaga od Państwa bardzo starannego i uważnego wypełnienia wniosku. Przed rozpoczęciem wypełniania wniosku, prosimy najpierw przygotować wszystkie potrzebne dokumenty – tak aby stanowiły kompletną całość – a następnie przygotować skany tych dokumentów. Prosimy aby każdy plik miał nadaną taką nazwę, aby można było domyślić się, co to za dokument i czego dotyczy (np. Zaświadczenie_o_udziale _w_konferencji….pdf). Średnią ocen za poprzedni rok uzupełniają Państwo we własnym zakresie (informację na temat średniej mogą Państwo uzyskać u pracownika Centrum Obsługi Studenta obsługującego Państwa kierunek). W przypadku podania błędnej średniej proszę się nie martwić, gdyż podane przez Państwa średnie ocen i tak będą ostatecznie przez nas weryfikowane. Jeżeli mają Państwo dodatkowe osiągnięcia naukowe, to należy zaznaczyć odpowiednie rubryki i przede wszystkim dołączyć skany dokumentów potwierdzających określone osiągnięcia. Następnie należy wpisać uczelniany adres e-mail opiekuna roku lub opiekuna koła naukowego, który potwierdzi Państwa osiągnięcia naukowe i wpisze ostateczną liczbę punktów za te osiągnięcia. Jeżeli mają Państwo osiągnięcia sportowe, to również należy zaznaczyć oczekiwaną przez Państwa liczbę punktów i dołączyć odpowiednie dokumenty potwierdzające osiągnięcia sportowe. Będą one podlegały ocenie przez Prezesa KU AZS UP. Jeżeli mają Państwo osiągnięcia artystyczne, to należy dołączyć skany dokumentów potwierdzających Państwa osiągnięcia artystyczne oraz zaznaczyć liczbę punktów, którą Państwo oczekują za swoje osiągnięcia. Osiągnięcia artystyczne będą oceniane przez pracownika naukowego wyznaczonego przez Rektora. Przed wypełnieniem formularza prosimy o bardzo dokładne przeczytanie § 22 – 23 regulaminu stypendialnego. Zależy nam, aby wszystko zostało przez Państwa prawidłowo wypełnione, a skany wszystkich wymaganych dokumentów załączone do wniosku. Prosimy o bardzo uważne i staranne wypełnianie wniosku i dwukrotne sprawdzenie, czy dołączyli Państwo wszystko, co Państwo chcieli dołączyć do wniosku. Przypominamy, że zgodnie z regulaminem stypendialnym, za kompletność dokumentów odpowiada student. Nie będzie możliwości dołączania dokumentów do już wysłanego wniosku. Wniosek ponownie wysłany na tym samym kierunku studiów nie będzie rozpatrywany.

        Dane zgłaszającego







        TakNie

        Informacja

        Jeżeli Pan/Pani został/a przyjęty/a na I rok studiów drugiego stopnia , a studia pierwszego stopnia ukończył Pan/Pani na innej uczelni, to musi Pan/Pani obowiązkowo dołączyć zaświadczenie o średniej ocen za ostatni rok studiów pierwszego stopnia ze swojej poprzedniej uczelni – wzór zaświadczenia dostępny jest TUTAJ (otwieranie w nowym oknie przeglądarki).


        TakNie


        Osiągnięcia naukoweOsiągnięcia sportoweOsiągnięcia artystyczne


        I. Udokumentowane osiągnięcia studentów w okresie roku studiów bezpośrednio poprzedzającym przyznanie stypendium, czyli za okres od 1 października 2022 r. do 30 września 2023 r.
        Uwaga

        1) Wiersze od 2 do 6 można sumować, jednak suma punktów za wiersze od 2 do 6 nie może być wyższa niż 10. Działalność naukowa tej samej kategorii, o której mowa w wierszach od 2 do 6 może być policzona maksymalnie dwa razy (np. za udział w organizacji dwóch lub więcej konferencji można przyznać maksymalnie 2 punkty). Działalność, o której mowa w wierszu nr 1, tj. „Publikacja ujęta w wykazie MEiN” jest liczona jednorazowo (czyli za tę kategorię należy się jednorazowo 10 punktów). Sumę punktów z wierszów od 2 do 6 należy zsumować z punktami z wiersza nr 1. Student może uzyskać, po zsumowaniu punktów z wiersza nr 1 i sumy punktów z wierszów od 2 do 6, maksymalnie 20 punktów. Do wniosku należy dołączyć dokumenty, w tym imienne zaświadczenia lub certyfikaty (student powinien być wymieniony z imienia i nazwiska), potwierdzające powyższą działalność i aktywność naukową studenta. Punktów nie przyznaje się za publikacje w portalach społecznościowych, blogach, vlogach itp. oraz za wszelkiego typu self-publishing.

        Informacja

        Jeżeli osiągnięcie wystąpiło tylko raz, zaznacz pole Osiągnięcie 1x.
        Jeżeli osiągnięcie wystąpiło więcej razy, zaznacz pole Osiągnięcie 2x.

        L.p udokumentowane osiągnięcia naukowe studenta 1) przelicznik punktowy Osiągnięcie 1x [ ] Osiągnięcie 2x [ ]
        1 Publikacja ujęta w wykazie MEiN (autorstwo lub współautorstwo monografii i/lub rozdziału w monografii i/lub artykułu naukowego opublikowanego w czasopiśmie naukowym). 10
        2 Publikacja poza granicami Polski, referat wygłoszony w języku obcym na konferencji naukowej poza granicami kraju. 5
        3 Recenzowana publikacja w języku obcym w wydawnictwie krajowym, referat wygłoszony w języku obcym na międzynarodowej konferencji naukowej odbywającej się w Polsce. 4
        4 Recenzowana publikacja w języku polskim w czasopiśmie o zasięgu ogólnopolskim posiadającym numer ISSN, referat wygłoszony w języku polskim na konferencji naukowej odbywającej się w Polsce, udział w projekcie badawczym lub w grancie w charakterze wykonawcy projektu. 3
        5 Recenzowana publikacja w wydawnictwie regionalnym, referat na konferencji Studenckiego Koła Naukowego o zasięgu międzyuczelnianym, współredakcja czasopism naukowych, działalność naukowa i organizacyjna potwierdzona przez Samorząd Studentów i/lub organizacje studenckie zarejestrowane w Uczelni. 2
        6 Udział w organizacji kongresu, konferencji, sympozjum naukowego, wystawy i innych form działalności naukowej i organizacyjnej, współredakcja czasopism studenckich. 1


        Informacja

        Informacje o adresach mailowych Pracowników Uczelni mogą Państwo znaleźć na stronie: Lista Pracowników

        II. Udokumentowane osiągnięcia sportowe studenta w okresie roku studiów bezpośrednio poprzedzającym przyznanie stypendium, czyli za okres od 1 października 2022 r. do 30 września 2023 r.
        Uwaga

        Punkty za osiągnięcia sportowe (we współzawodnictwie co najmniej na poziomie krajowym) studenta przyznaje się w skali od 5 do 17 z uwzględnieniem poniższej zasady przyznawania punktów:

        L.p Osiągnięcia sportowe studenta przelicznik punktowy Zaznaczyć właściwie [ ]
        1 Medal Igrzysk Olimpijskich, Medal Igrzysk Paraolimpijskich, Medal Mistrzostw Świata, Medal Mistrzostw Europy, Medal Uniwersjady, Medal Pucharu Świata**, Medal Pucharu Europy**. 16
        2 Medal Akademickich Mistrzostw Polski w klasyfikacji generalnej, Medal Integracyjnych Mistrzostw Polski w klasyfikacji generalnej, Medal Mistrzostw Polski organizowanych przez Polski Związek Sportowy*. 14
        3 Medal Akademickich Mistrzostw Polski Typów Uczelni, Udział w Igrzyskach Olimpijskich, Udział w Igrzyskach Paraolimpijskich, Udział w Mistrzostwach Świata, Udział w Mistrzostwach Europy, Udział w Uniwersjadzie, Udział w Pucharze Świata**, Udział w Pucharze Europy**. 12
        4 4–10 miejsce Mistrzostw Polski organizowanych przez Polski Związek Sportowy*, 4–10 miejsce Akademickich Mistrzostw Polski w klasyfikacji generalnej, 4–10 miejsce Integracyjnych Mistrzostw Polski w klasyfikacji generalnej, Medal w Pucharze Polski organizowanym przez Polski Związek Sportowy*, Medal w Pucharze AZS organizowanym przez Zarząd Główny AZS. 11
        5 Pierwsze miejsce w Akademickich Mistrzostwach Małopolski, Medal w Ogólnopolskim Finale Igrzysk Studentów Pierwszego Roku, Reprezentowanie zespołu Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie w rozgrywkach lig centralnych Polskich Związków Sportowych*. 10
        6 4–6 miejsce Mistrzostw Polski organizowanych przez Polski Związek Sportowy*, 4–6 miejsce Akademickich Mistrzostw Polski Typów Uczelni. 9
        7 2–3 miejsce w Akademickich Mistrzostwach Małopolski. 8
        8 Punktowane miejsce Akademickich Mistrzostw Polski lub Akademickich Mistrzostw Małopolski. 5
        9 Punktowane miejsce Akademickich Mistrzostwach Polski lub Akademickich Mistrzostw Małopolski, w więcej niż jednej dyscyplinie. +1 punkt

        * Polski Związek Sportowy znajdujący się w wykazie ogłoszonym na stronie internetowej urzędu obsługującego ministra właściwego ds. kultury fizycznej

        ** dotyczy oficjalnych zawodów danej federacji bądź związku sportowego, które wymagają kwalifikacji poprzez osiągnięte wyniki sportowe lub odpowiednią klasę sportową przyznaną przez dany związek sportowy


        III. Udokumentowane osiągnięcia artystyczne studenta w okresie roku studiów bezpośrednio poprzedzającym przyznanie stypendium, czyli za okres od 1 października 2022 r. do 30 września 2023 r.
        Uwaga

        Zgodnie z regulaminem stypendialnym, należy wskazać tylko raz osiągnięcie o najwyższej punktacji. Punktów za osiągnięcia artystyczne nie sumuje się. Należy dołączyć skany dokumentów potwierdzających uzyskanie tych osiągnieć.
        Działalność artystyczna musi zostać udokumentowana (skany w pdf.) imiennym zaświadczeniem lub certyfikatem (student powinien być wymieniony z imienia i nazwiska) oraz w postaci: plakatów, katalogów, zaproszeń, wydawnictw książkowych, publikacji w internecie (printscreen), wraz z dołączonymi dokumentami potwierdzającymi osiągniecia studenta np. dyplomy za poprzedni rok akademicki (nie dotyczy działalności w ramach kół naukowych – działalność taka uzupełniana jest zgodnie z tabelą w cz.I). Punktów nie przyznaje się za publikacje w portalach społecznościowych, blogach, vlogach itp. oraz za wszelkiego typu self-publishing.

        L.p Osiągnięcia artystyczne studenta przelicznik punktowy Zaznaczyć właściwie [ ]
        1 Udokumentowana indywidualna działalność artystyczna o zasięgu krajowym lub zagranicznym w dziedzinach: muzyka (koncerty), plastyka (wystawy indywidualne), taniec (solista zespołu), literatura (autorstwo, wydawnictwo książkowe), teatr (reżyseria); nagrody lub wyróżnienia w ogólnopolskich lub zagranicznych konkursach organizowanych w wyżej wymienionych dziedzinach. 5
        2 Udokumentowana zespołowa działalność artystyczna w dziedzinach: muzyka (udział w wydarzeniach muzycznych), plastyka (wystawy zbiorowe), taniec (udział w wydarzeniach tanecznych), literatura (współautorstwo, wydawnictwo książkowe), teatr (udział w przedstawieniach teatralnych) o zasięgu krajowym lub zagranicznym; nagrody lub wyróżnienia w wyżej wymienionych dziedzinach w kraju lub zagranicą. 4
        3 Udokumentowana indywidualna działalność artystyczna o zasięgu lokalnym w dziedzinach: muzyka, plastyka, teatr (reżyseria). Publikacje autorskie w czasopismach lokalnych. 3
        4 Udokumentowana zespołowa działalność artystyczna o zasięgu lokalnym w dziedzinach: muzyka (chór), plastyka, teatr, taniec. Publikacje zespołowe w czasopismach lokalnych i publikacja w internecie (punktów nie przyznaje się za publikacje w portalach społecznościowych, blogach, vlogach itp. oraz za wszelkiego typu self-publishing). 2
        5 Udokumentowany udział w warsztatach i plenerach plastycznych, warsztatach literackich, muzycznych, teatralnych lub tanecznych na poziomie amatorskim (oprócz udziału w kursach). 1



        Przyjmuję do wiadomości, że:

        Prawo do świadczeń nie przysługuje studentowi posiadającemu tytuł zawodowy:

        • magistra, magistra inżyniera albo równorzędny,
        • licencjata, inżyniera albo równorzędny, jeżeli ponownie podejmuje studia pierwszego stopnia,
        • Powyższe dotyczy również studentów, którzy kształcili się lub uzyskali tytuły zawodowe za granicą


        Przyjmuję do wiadomości, że sposób ustalania ilości semestrów jest następujący:

        Zgodnie z art. 93 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2021 r. poz. 478 z późn. zm.) świadczenia dla studentów przysługują na studiach pierwszego stopnia, studiach drugiego stopnia i jednolitych studiach magisterskich przez łączny okres wynoszący 12 semestrów, bez względu na ich pobieranie przez studenta, z zastrzeżeniem że w ramach tego okresu świadczenia przysługują na studiach:

        • pierwszego stopnia – nie dłużej niż przez 9 semestrów,
        • drugiego stopnia – nie dłużej niż przez 7 semestrów


        Przepisy dotyczące okresu przysługiwania świadczeń stosuje się odpowiednio do studentów, którzy kształcili się lub uzyskali tytuły zawodowe za granicą.


        Sposób ustalania okresu przysługiwania świadczeń: Do tego okresu wliczają się wszystkie rozpoczęte przez studenta semestry na studiach, w tym semestry przypadające w okresie korzystania z urlopów od zajęć, z wyjątkiem semestrów na kolejnych studiach pierwszego stopnia rozpoczętych lub kontynuowanych po uzyskaniu tytułu zawodowego licencjata, inżyniera albo równorzędnego. W przypadku kształcenia się na kilku kierunkach studiów semestry odbywane równocześnie traktuje się jako jeden semestr.


        -> Przykłady obliczania semestrów studiowania <-

        • Jeżeli student rozpoczyna I rok studiów i nie studiował wcześniej na innych kierunkach – to rok akademicki 2023/2024 będzie Jego pierwszym i drugim semestrem studiowania.
        • Jeżeli student ukończył studia I stopnia, które trwały 3 lata i teraz idzie na I rok studiów II stopnia - to rok akademicki 2023/2024 będzie Jego siódmym i ósmym semestrem studiowania.
        • Jeżeli student ukończył studia I stopnia (np. studia trwały 3 lata) i ponownie rozpoczął studia I stopnia, które ukończył lub nie ukończył i teraz rozpoczyna np. I rok studiów II stopnia (to nie liczy się już ponownie podjętych studiów I stopnia, tylko pierwsze ukończone studia I stopnia i I rok II stopnia) - to rok akademicki 2023/2024 będzie Jego siódmym i ósmym semestrem studiowania.
        • Jeżeli student studiował 3 semestry na I stopniu studiów i je przerwał oraz ponownie rozpoczął I rok studiów I stopnia - to rok akademicki 2023/2024 będzie Jego czwartym i piątym semestrem studiowania.
        • Jeżeli student studiował np. 2 miesiące na studiach I stopnia (2 miesiące liczymy jako jeden semestr studiowania) i ponownie rozpoczął I rok studiów I stopnia - to rok akademicki 2023/2024 będzie Jego drugim i trzecim semestrem studiowania.
        Świadomy(-a) odpowiedzialności karnej i dyscyplinarnej za złożenie fałszywego oświadczenia*, oświadczam, że rok akademicki 2023/2024 będzie moim: i

        semestrem studiowania (a nie semestrem aktualnie realizowanych studiów).


         

        _______________________________________

         

        O zapomogę

          Dane zgłaszającego







          Wniosek o zapomogę

          Na podstawie § 27 ust. 4 regulaminu stypendialnego Uniwersytetu Pedagogicznego, tj. Zarządzenia Nr R/Z.0201-58/2019 Rektora UP z dnia 15 lipca 2019 r. w sprawie regulaminu ustalania wysokości, przyznawania i wypłacania świadczeń dla studentów Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, wnoszę o przyznanie zapomogi w związku z tym, iż przejściowo znalazłem(-am) się w trudnej sytuacji życiowej, którą przedstawiam poniżej.


          Prosimy o dołączenie dokumentu potwierdzającego sytuację opisaną we wniosku.

          Oświadczenie studenta ubiegającego się o zapomogę

          Świadomy(-a) odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia*, oświadczam, że miesięczny dochód netto na osobę w mojej rodzinie wynosi


          (dochód netto na osobę w rodzinie obliczyć zgodnie z zasadami obowiązującymi przy przyznawaniu stypendiów socjalnych. Jeśli dochody zostały udokumentowane w związku z ubieganiem się o stypendium socjalne, składanie (wypełnianie) oświadczenia nie jest wymagane).


          Przyjmuję do wiadomości, że:

          Prawo do świadczeń nie przysługuje studentowi posiadającemu tytuł zawodowy:

          • magistra, magistra inżyniera albo równorzędny,
          • licencjata, inżyniera albo równorzędny, jeżeli ponownie podejmuje studia pierwszego stopnia,
          • Powyższe dotyczy również studentów, którzy kształcili się lub uzyskali tytuły zawodowe za granicą


          Przyjmuję do wiadomości, że sposób ustalania ilości semestrów jest następujący:

          Zgodnie z art. 93 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2021 r. poz. 478 z późn. zm.) świadczenia dla studentów przysługują na studiach pierwszego stopnia, studiach drugiego stopnia i jednolitych studiach magisterskich przez łączny okres wynoszący 12 semestrów, bez względu na ich pobieranie przez studenta, z zastrzeżeniem że w ramach tego okresu świadczenia przysługują na studiach:

          • pierwszego stopnia – nie dłużej niż przez 9 semestrów,
          • drugiego stopnia – nie dłużej niż przez 7 semestrów


          Przepisy dotyczące okresu przysługiwania świadczeń stosuje się odpowiednio do studentów, którzy kształcili się lub uzyskali tytuły zawodowe za granicą.


          Sposób ustalania okresu przysługiwania świadczeń: Do tego okresu wliczają się wszystkie rozpoczęte przez studenta semestry na studiach, w tym semestry przypadające w okresie korzystania z urlopów od zajęć, z wyjątkiem semestrów na kolejnych studiach pierwszego stopnia rozpoczętych lub kontynuowanych po uzyskaniu tytułu zawodowego licencjata, inżyniera albo równorzędnego. W przypadku kształcenia się na kilku kierunkach studiów semestry odbywane równocześnie traktuje się jako jeden semestr.


          -> Przykłady obliczania semestrów studiowania <-

          • Jeżeli student rozpoczyna I rok studiów i nie studiował wcześniej na innych kierunkach – to rok akademicki 2023/2024 będzie Jego pierwszym i drugim semestrem studiowania.
          • Jeżeli student ukończył studia I stopnia, które trwały 3 lata i teraz idzie na I rok studiów II stopnia - to rok akademicki 2023/2024 będzie Jego siódmym i ósmym semestrem studiowania.
          • Jeżeli student ukończył studia I stopnia (np. studia trwały 3 lata) i ponownie rozpoczął studia I stopnia, które ukończył lub nie ukończył i teraz rozpoczyna np. I rok studiów II stopnia (to nie liczy się już ponownie podjętych studiów I stopnia, tylko pierwsze ukończone studia I stopnia i I rok II stopnia) - to rok akademicki 2023/2024 będzie Jego siódmym i ósmym semestrem studiowania.
          • Jeżeli student studiował 3 semestry na I stopniu studiów i je przerwał oraz ponownie rozpoczął I rok studiów I stopnia - to rok akademicki 2023/2024 będzie Jego czwartym i piątym semestrem studiowania.
          • Jeżeli student studiował np. 2 miesiące na studiach I stopnia (2 miesiące liczymy jako jeden semestr studiowania) i ponownie rozpoczął I rok studiów I stopnia - to rok akademicki 2023/2024 będzie Jego drugim i trzecim semestrem studiowania.
          Świadomy(-a) odpowiedzialności karnej i dyscyplinarnej za złożenie fałszywego oświadczenia*, oświadczam, że rok akademicki 2024/2025 będzie moim: i

          semestrem studiowania (a nie semestrem aktualnie realizowanych studiów).


          Świadomy(-a) odpowiedzialności karnej i dyscyplinarnej za złożenie fałszywego oświadczenia*, oświadczam, że:


           

           

          _______________________________________

          Socjalne

            Szanowni Studenci

            Wnioski o stypendium socjalne na rok akademicki 2024/2025 przyjmujemy za pośrednictwem formularza on-line. Procedura ta wymaga od Państwa bardzo starannego i uważnego wypełnienia wniosku. Przed rozpoczęciem wypełniania wniosku prosimy najpierw przygotować wszystkie potrzebne dokumenty – tak aby stanowiły kompletną całość – a następnie przygotować skany tych dokumentów. Prosimy aby każdy plik miał nadaną taką nazwę, aby można było domyślić się, co to za dokument i czego dotyczy (np. Urzad_Skarbowy_Mama.pdf). Dlatego też, przed wypełnieniem formularza prosimy o bardzo dokładne przeczytanie załącznika nr 1 do regulaminu stypendialnego, następnie zapoznanie się z wykazem podstawowych dokumentów oraz informacją dotyczącą obowiązku dołączenia skanu zaświadczenia z OPS w przypadku osób, których dochód na osobę w rodzinie wynosi nie więcej niż 600 zł. Zależy nam, aby wszystko zostało przez Państwa prawidłowo wypełnione, a skany wszystkich wymaganych dokumentów załączone do wniosku. Przypominamy, że zgodnie z regulaminem stypendialnym, za kompletność dokumentów odpowiada student. Nie będziemy praktykować kilkukrotnego dosyłania kolejnych dokumentów „na raty”. Jeżeli wniosek nie będzie kompletny, to zgodnie z przepisami zostaną Państwo wezwani do uzupełnienia wniosku i jeżeli po uzupełnieniu, wniosek nadal będzie niekompletny, to nie będzie rozpatrywany. Wniosek ponownie wysłany nie będzie rozpatrywany.

            Dane zgłaszającego






            Na podstawie § 9 ust. 2 Regulaminu ustalania wysokości, przyznawania i wypłacania świadczeń dla studentów Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, tj. Zarządzenia Nr R/Z.0201-58/2019 Rektora Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie z dnia 15 lipca 2019 r. z późn. zm. – zwanego dalej regulaminem stypendialnym, wnoszę o przyznanie mi na rok akademicki 2024/2025 stypendium socjalnego:

            Stypendium socjalnegoStypendium socjalnego w zwiększonej wysokości z powodu (1):

            sieroctwa (musisz załączyć skan aktu zgonu rodzica)długotrwałej lub ciężkiej choroby mojej lub członka mojej najbliższej rodziny (musisz załączyć skan zaświadczenia lekarskiego lub skan orzeczenia o stopniu niepełnosprawności – dokumenty te mają dotyczyć studenta lub rodziców lub rodzeństwa studenta)klęski żywiołowej lub ekologicznej, którą dotknięty został budynek mieszkalny stanowiący miejsce stałego zamieszkania moje i członków mojej najbliższej rodziny (musisz załączyć dokument urzędowy potwierdzający wystąpienie określonego zdarzenia)niepełnosprawności mojego rodzica lub mojego rodzeństwa uwzględnionego w składzie osobowym mojej rodziny, w stopniu umiarkowanym lub stopniu znacznym (musisz załączyć skan orzeczenia o stopniu niepełnosprawności rodzica lub rodzeństwa)zamieszkania przeze mnie w domu studenckim lub obiekcie innym niż dom studencki (jestem studentem studiów stacjonarnych i jestem zameldowany na stałe poza miejscem odbywania studiów, czyli poza Krakowem. Musisz załączyć skan wypełnionego załącznika nr 5 do regulaminu podczas składania niniejszego wniosku lub przesłać go na maila: stypendia@up.krakow.pl najpóźniej do dnia 15 października 2023r.)

            (1) zaznaczyć właściwe. Można zaznaczyć więcej niż jeden powód zwiększenia wysokości stypendium. Każdy z wyżej wymienionych powodów należy udokumentować, przy czym w przypadku powodu nr 5 należy dodatkowo wypełnić załącznik nr 5 do niniejszego regulaminu.

            Uwaga

            Osoby, które wynajmują kwaterę prywatną, razem ze skanem wypełnionego załącznika nr 5, powinny przesłać skan umowy najmu mieszkania – w umowie student powinien być wymieniony z imienia i nazwiska. W sytuacji nie dołączenia skanu umowy, zwiększenie stypendium z tytułu zamieszkania nie zostanie przyznane.

            Czy prowadzisz wspólne gospodarstwo domowe z rodzicami/opiekunami prawnymi lub faktycznymi?

            Prowadzę wspólne gospodarstwo domowe z rodzicami/opiekunami prawnymi lub faktycznymi.Nie prowadzę wspólnego gospodarstwa domowego z żadnym z rodziców i opiekunów prawnych lub faktycznych i spełniam przesłanki §2 załącznika nr 1 do regulaminu stypendialnego.

            "Gospodarstwo domowe" nie jest tożsame z "gospodarstwem rolnym". Gospodarstwo domowe to zespół osób zamieszkujących razem i wspólnie utrzymujących się
            "Gospodarstwo domowe" to zespół osób zamieszkujących razem i wspólnie utrzymujących się. 95% studentów przed ukończeniem 26. roku życia prowadzi wspólne gospodarstwo domowe z rodzicami. Jeżeli student podczas studiów nie mieszka z rodzicami w rodzinnej miejscowości, nie oznacza to, że nie prowadzi wspólnego gospodarstwa z rodzicami. Zaznaczenie drugiej opcji niesie za sobą konieczność spełnienia dodatkowych warunków, o których mowa w § 2 zał. nr 1 do regulaminu stypendialnego

            Czy wychowujesz się w rodzinie pełnej(z obojgiem rodziców)?

            Wychowuję się w rodzinie pełnejWychowuję się w rodzinie niepełnej

            z powodu śmierci rodzica/opiekuna prawnegoz powodu śmierci rodziców/opiekunów prawnychz powodu rozwodu rodziców/opiekunów prawnychz powodu przebywania rodzica w placówce zapewniającej całodobowe utrzymaniez powodu pobierania alimentów od jednego z rodzicówrodzic jest nieznanyrodzic zaginął

            Upewnij się, że masz włączony JavaScript w Twojej przeglądarce!
            Jeżeli nie będziesz mógł dodać wiersza do poniższej tabeli, skorzystaj z przeglądarki, która obsługuje JavaScript.
            Aktualnie rodzina moja składa się z następujących osób:
            Lp. Imię i nazwisko Data urodzenia Stopień pokrewieństwa Aktualne miejsce zatrudnienia nazwa zakładu pracy/nazwa szkoły inne źródła utrzymania, np. rolnik (KRUS), bezrobotny, brak stałych źródeł dochodu Pozostałe informacje

            Imię i nazwisko:

            Data urodzenia:

            Stopień pokrewieństwa


            Aktualne miejsce zatrudnienia nazwa zakładu pracy/nazwa szkoły inne źródła utrzymania, np. rolnik (KRUS), bezrobotny, brak stałych źródeł dochodu


            TakNie


            TakNie


            TakNie


            Imię i nazwisko osoby, która jest dzierżawcą( Taka osoba musi być spoza rodziny! )


            1. *Zaświadczenie z Urzędu Skarbowego

            2. Zaświadczenie z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych(jeżeli w poprzednim roku pracowała Pani/pracował Pan)

            3. Zaświadczenie o pobieraniu nauki

            4. Inne dokumenty


            Dodatkowe dokumenty, np. gdy wystąpi sytuacja:
            a) Osoby, będące obcokrajowcami muszą dołączyć:

            • Kartę Polaka lub Karta pobytu stałego (§12 załącznika nr 1 do regulaminu stypendialnego).
            • Wszystkie dokumenty w języku obcym muszą być przetłumaczone na język polski przez tłumacza przysięgłego.


            b) Osoba bezrobotna zarejestrowana w Urzędzie Pracy musi dołączyć:

            • Zaświadczenie z Urzędu Pracy o statusie osoby bezrobotnej z prawem lub bez prawa do zasiłku.


            c) braku dochodu - zał. nr 7

            d) utraty dochodu:

            • w roku 2023 - zał. nr 10 + np. świadectwo pracy, pit 11 za 2023 r.
            • w roku 2023 - zał. nr 10 + np. świadectwo pracy / zaświadczenie od pracodawcy o okresie zatrudnienia.



            e) uzyskania dochodu:

            • w roku 2023 - zał. 11 + umowa o pracę / zlecenie, pit 11 za 2023 r.
            • w roku 2023 - zał. 11 + Umowa o pracę / zlecenie, zaświadczenie od pracodawcy o wynagrodzeniu netto za pierwszy pełny miesiąc pracy (kolejny po rozpoczęciu pracy).

            1. *Kopia aktu urodzenia lub Zaświadczenie o pobieraniu nauki

            5. *Załącznik do zaświadczenia z Urzędu Gminy / Nakaz płatniczy za 2023r.

            6. *Pobierz ze strony załącznik nr 8 do regulaminu stypendialnego – uważnie go przeczytaj, wydrukuj i wypełnij, następnie zeskanuj i dołącz w tym miejscu. Jeżeli w załączniku nr 8 zaznaczysz drugą kratkę, to koniecznie dołącz dodatkowo zeskanowane dokumenty, o których mowa w załączniku nr 8 (zaświadczenie z Urzędu Skarbowego zawierające informacje o (1)formie opłacanego podatku, (2)wysokości przychodu, (3)stawce podatku, (4)wysokości opłaconego podatku (w przypadku karty podatkowej) - w roku kalendarzowym 2023.

            * - pozycje obowiązkowe do załączenia

            Aktualnie przypisane załączniki do osoby:

            Przyjmuję do wiadomości, że:

            Prawo do świadczeń nie przysługuje studentowi posiadającemu tytuł zawodowy:

            • magistra, magistra inżyniera albo równorzędny,
            • licencjata, inżyniera albo równorzędny, jeżeli ponownie podejmuje studia pierwszego stopnia,
            • Powyższe dotyczy również studentów, którzy kształcili się lub uzyskali tytuły zawodowe za granicą


            Przyjmuję do wiadomości, że sposób ustalania ilości semestrów jest następujący:

            Zgodnie z art. 93 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2021 r. poz. 478 z późn. zm.) świadczenia dla studentów przysługują na studiach pierwszego stopnia, studiach drugiego stopnia i jednolitych studiach magisterskich przez łączny okres wynoszący 12 semestrów, bez względu na ich pobieranie przez studenta, z zastrzeżeniem że w ramach tego okresu świadczenia przysługują na studiach:

            • pierwszego stopnia – nie dłużej niż przez 9 semestrów,
            • drugiego stopnia – nie dłużej niż przez 7 semestrów


            Przepisy dotyczące okresu przysługiwania świadczeń stosuje się odpowiednio do studentów, którzy kształcili się lub uzyskali tytuły zawodowe za granicą.


            Sposób ustalania okresu przysługiwania świadczeń: Do tego okresu wliczają się wszystkie rozpoczęte przez studenta semestry na studiach, w tym semestry przypadające w okresie korzystania z urlopów od zajęć, z wyjątkiem semestrów na kolejnych studiach pierwszego stopnia rozpoczętych lub kontynuowanych po uzyskaniu tytułu zawodowego licencjata, inżyniera albo równorzędnego. W przypadku kształcenia się na kilku kierunkach studiów semestry odbywane równocześnie traktuje się jako jeden semestr.


            -> Przykłady obliczania semestrów studiowania <-

            • Jeżeli student rozpoczyna I rok studiów i nie studiował wcześniej na innych kierunkach – to rok akademicki 2024/2025 będzie Jego pierwszym i drugim semestrem studiowania.
            • Jeżeli student ukończył studia I stopnia, które trwały 3 lata i teraz idzie na I rok studiów II stopnia - to rok akademicki 2024/2025 będzie Jego siódmym i ósmym semestrem studiowania.
            • Jeżeli student ukończył studia I stopnia (np. studia trwały 3 lata) i ponownie rozpoczął studia I stopnia, które ukończył lub nie ukończył i teraz rozpoczyna np. I rok studiów II stopnia (to nie liczy się już ponownie podjętych studiów I stopnia, tylko pierwsze ukończone studia I stopnia i I rok II stopnia) - to rok akademicki 2024/2025 będzie Jego siódmym i ósmym semestrem studiowania.
            • Jeżeli student studiował 3 semestry na I stopniu studiów i je przerwał oraz ponownie rozpoczął I rok studiów I stopnia - to rok akademicki 2024/2025 będzie Jego czwartym i piątym semestrem studiowania.
            • Jeżeli student studiował np. 2 miesiące na studiach I stopnia (2 miesiące liczymy jako jeden semestr studiowania) i ponownie rozpoczął I rok studiów I stopnia - to rok akademicki 2024/2025 będzie Jego drugim i trzecim semestrem studiowania.
            Świadomy(-a) odpowiedzialności karnej i dyscyplinarnej za złożenie fałszywego oświadczenia*, oświadczam, że rok akademicki 2024/2025 będzie moim: i

            semestrem studiowania (a nie semestrem aktualnie realizowanych studiów).

            Świadomy(-a) odpowiedzialności karnej i dyscyplinarnej za złożenie fałszywego oświadczenia*, oświadczam, że:
            Płacę czesne za studniaNie płacę czesnego za studia

            Po wysłaniu wniosku sprawdź pocztę i upewnij się, że otrzymałaś/eś potwierdzenie o wysłaniu wniosku(potwierdzenie powinno dotrzeć do 15 minut po wysłaniu wniosku). Jeżeli nie otrzymałaś/eś potwierdzenia - spróbuj ponownie wysłać wniosek, lub wyślij zgłoszenie na adres mailowy: pomoc@up.krakow.pl.

             

             

            _______________________________________

             

             

            Stypendium dla osob niepelnosprawnych

              Szanowni Studenci

              Wnioski o stypendium dla osób niepełnosprawnych na rok akademicki 2024/2025 przyjmujemy za pośrednictwem formularza on-line. Procedura ta wymaga od Państwa bardzo starannego i uważnego wypełnienia wniosku. Przed rozpoczęciem wypełniania wniosku, prosimy najpierw przygotować wszystkie potrzebne dokumenty – tak aby stanowiły kompletną całość – a następnie przygotować skany tych dokumentów. Prosimy aby każdy plik miał nadaną taką nazwę, aby można było domyślić się, co to za dokument i czego dotyczy (np. Orzeczenie_o_stopniu _niepełnosprawności….pdf). Zależy nam, aby wszystko zostało przez Państwa prawidłowo wypełnione, a skany wszystkich wymaganych dokumentów załączone do wniosku. Prosimy o bardzo uważne i staranne wypełnianie wniosku i dwukrotne sprawdzenie, czy dołączyli Państwo wszystko, co Państwo chcieli dołączyć do wniosku. Przypominamy, że zgodnie z regulaminem stypendialnym, za kompletność dokumentów odpowiada student. Nie będzie możliwości dołączania dokumentów do już wysłanego wniosku.

              Dane zgłaszającego






              Wniosek o stypendium dla osób niepełnosprawnych

              Na podstawie §20 ust. 3 Regulaminu ustalania wysokości, przyznawania i wypłacania świadczeń dla studentów Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, tj. Zarządzenia Nr R/Z.0201-58/2019 Rektora Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie z dnia 15 lipca 2019 r. z późn. zm. – zwanego dalej regulaminem stypendialnym, wnoszę o przyznanie mi stypendium dla osób niepełnosprawnych w roku akademickim 2024/2025 w związku z posiadanym aktualnym orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności (lub innym, o którym mowa w § 20 ust. 2 regulaminu stypendialnego):

              Rodzaj:

              słuchwzrokruchinne

              Orzeczenie wydane na

              do dnia

              Podaj datę powstania niepełnosprawności

              Rodzaj wsparcia w celu wyrównania szans edukacyjnych

              indywidualne zajęcia z języka obcegotłumacz języka migowegoasystent osoby niepełnosprawnejdostosowywanie materiałów dydaktycznychwsparcie konsultanta ds. studentów w kryzysach psychicznychkurs orientacji w przestrzeniinne

              Do ninijeszego wniosku poniżej załączam skan aktualnego orzeczenia.


              Przyjmuję do wiadomości, że:

              Prawo do świadczeń nie przysługuje studentowi posiadającemu tytuł zawodowy:

              • magistra, magistra inżyniera albo równorzędny,
              • licencjata, inżyniera albo równorzędny, jeżeli ponownie podejmuje studia pierwszego stopnia.
              • Powyższe dotyczy również studentów, którzy kształcili się lub uzyskali tytuły zawodowe za granicą.
              • Od powyższych zasad został ustanowiony wyjątek dotyczący prawa do stypendium dla osób niepełnosprawnych. W przypadku gdy niepełnosprawność powstała w trakcie studiów lub po uzyskaniu tytułu zawodowego, student może otrzymać stypendium dla osób niepełnosprawnych na kolejnych kierunkach studiów przez dodatkowy łączny okres 12 semestrów. Przy ocenie prawa do stypendium dla osób niepełnosprawnych na kolejnych studiach (pierwszego i drugiego stopnia lub jednolitych studiach magisterskich) istotny jest moment powstania niepełnosprawności, a nie data wydania orzeczenia potwierdzającego powyższy fakt. Datę lub okres powstania niepełnosprawności określa się na podstawie treści ww. orzeczenia (zgodnie z art. 93 ust. 7 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U. z 2018 r., poz. 1668, z poźn. zm.))


              Przyjmuję do wiadomości, że sposób ustalania ilości semestrów jest następujący:

              Zgodnie z art. 93 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2021 r. poz. 478 z późn. zm.) świadczenia dla studentów przysługują na studiach pierwszego stopnia, studiach drugiego stopnia i jednolitych studiach magisterskich przez łączny okres wynoszący 12 semestrów, bez względu na ich pobieranie przez studenta, z zastrzeżeniem że w ramach tego okresu świadczenia przysługują na studiach:

              • pierwszego stopnia – nie dłużej niż przez 9 semestrów,
              • drugiego stopnia – nie dłużej niż przez 7 semestrów


              Przepisy dotyczące okresu przysługiwania świadczeń stosuje się odpowiednio do studentów, którzy kształcili się lub uzyskali tytuły zawodowe za granicą.


              Sposób ustalania okresu przysługiwania świadczeń: Do tego okresu wliczają się wszystkie rozpoczęte przez studenta semestry na studiach, w tym semestry przypadające w okresie korzystania z urlopów od zajęć, z wyjątkiem semestrów na kolejnych studiach pierwszego stopnia rozpoczętych lub kontynuowanych po uzyskaniu tytułu zawodowego licencjata, inżyniera albo równorzędnego. W przypadku kształcenia się na kilku kierunkach studiów semestry odbywane równocześnie traktuje się jako jeden semestr.

              -> Przykłady obliczania semestrów studiowania <-

              • Jeżeli student rozpoczyna I rok studiów i nie studiował wcześniej na innych kierunkach – to rok akademicki 2024/2025 będzie Jego pierwszym i drugim semestrem studiowania.
              • Jeżeli student ukończył studia I stopnia, które trwały 3 lata i teraz idzie na I rok studiów II stopnia - to rok akademicki 2024/2025 będzie Jego siódmym i ósmym semestrem studiowania.
              • Jeżeli student ukończył studia I stopnia (np. studia trwały 3 lata) i ponownie rozpoczął studia I stopnia, które ukończył lub nie ukończył i teraz rozpoczyna np. I rok studiów II stopnia (to nie liczy się już ponownie podjętych studiów I stopnia, tylko pierwsze ukończone studia I stopnia i I rok II stopnia) - to rok akademicki 2024/2025 będzie Jego siódmym i ósmym semestrem studiowania.
              • Jeżeli student studiował 3 semestry na I stopniu studiów i je przerwał oraz ponownie rozpoczął I rok studiów I stopnia - to rok akademicki 2024/2025 będzie Jego czwartym i piątym semestrem studiowania.
              • Jeżeli student studiował np. 2 miesiące na studiach I stopnia (2 miesiące liczymy jako jeden semestr studiowania) i ponownie rozpoczął I rok studiów I stopnia - to rok akademicki 2023/20234 będzie Jego drugim i trzecim semestrem studiowania.


              Świadomy(-a) odpowiedzialności karnej i dyscyplinarnej za złożenie fałszywego oświadczenia*, oświadczam, że rok akademicki 2024/2025 będzie moim: i

              semestrem studiowania (a nie semestrem aktualnie realizowanych studiów).

              Świadomy(-a) odpowiedzialności karnej i dyscyplinarnej za złożenie fałszywego oświadczenia*, oświadczam, że (proszę zakreślić właściwe, akapit ten dotyczy tylko cudzoziemców)
              płacę czesne za studianie płacę czesnego za studia