Upewnij się, że masz włączony JavaScript w Twojej przeglądarce!
Jeżeli nie będziesz mógł dodać wiersza do poniższej tabeli, skorzystaj z przeglądarki, która obsługuje JavaScript.
Aktualnie rodzina moja składa się z następujących osób:
Lp. |
Imię i nazwisko |
Data urodzenia |
Stopień pokrewieństwa |
Aktualne miejsce zatrudnienia nazwa zakładu pracy/nazwa szkoły inne źródła utrzymania, np. rolnik (KRUS), bezrobotny, brak stałych źródeł dochodu |
Pozostałe informacje |
Imię i nazwisko:
Data urodzenia:
Stopień pokrewieństwa
Aktualne miejsce zatrudnienia nazwa zakładu pracy/nazwa szkoły inne źródła utrzymania, np. rolnik (KRUS), bezrobotny, brak stałych źródeł dochodu
4. Inne dokumenty
Dodatkowe dokumenty, np. gdy wystąpi sytuacja:
a) Osoby, będące obcokrajowcami muszą dołączyć:
- Kartę Polaka lub Karta pobytu stałego (§12 załącznika nr 1 do regulaminu stypendialnego).
- Wszystkie dokumenty w języku obcym muszą być przetłumaczone na język polski przez tłumacza przysięgłego.
b) Osoba bezrobotna zarejestrowana w Urzędzie Pracy musi dołączyć:
- Zaświadczenie z Urzędu Pracy o statusie osoby bezrobotnej z prawem lub bez prawa do zasiłku.
c) braku dochodu - zał. nr 7
d) utraty dochodu:
- w roku 2023 - zał. nr 10 + np. świadectwo pracy, pit 11 za 2023 r.
- w roku 2023 - zał. nr 10 + np. świadectwo pracy / zaświadczenie od pracodawcy o okresie zatrudnienia.
e) uzyskania dochodu:
- w roku 2023 - zał. 11 + umowa o pracę / zlecenie, pit 11 za 2023 r.
- w roku 2023 - zał. 11 + Umowa o pracę / zlecenie, zaświadczenie od pracodawcy o wynagrodzeniu netto za pierwszy pełny miesiąc pracy (kolejny po rozpoczęciu pracy).
* - pozycje obowiązkowe do załączenia
Aktualnie przypisane załączniki do osoby:
Przyjmuję do wiadomości, że:
Prawo do świadczeń nie przysługuje studentowi posiadającemu tytuł zawodowy:
- magistra, magistra inżyniera albo równorzędny,
- licencjata, inżyniera albo równorzędny, jeżeli ponownie podejmuje studia pierwszego stopnia,
- Powyższe dotyczy również studentów, którzy kształcili się lub uzyskali tytuły zawodowe za granicą
Przyjmuję do wiadomości, że sposób ustalania ilości semestrów jest następujący:
Zgodnie z art. 93 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2021 r. poz. 478 z późn. zm.) świadczenia dla studentów przysługują na studiach pierwszego stopnia, studiach drugiego stopnia i jednolitych studiach magisterskich przez łączny okres wynoszący 12 semestrów, bez względu na ich pobieranie przez studenta, z zastrzeżeniem że w ramach tego okresu świadczenia przysługują na studiach:
- pierwszego stopnia – nie dłużej niż przez 9 semestrów,
- drugiego stopnia – nie dłużej niż przez 7 semestrów
Przepisy dotyczące okresu przysługiwania świadczeń stosuje się odpowiednio do studentów, którzy kształcili się lub uzyskali tytuły zawodowe za granicą.
Sposób ustalania okresu przysługiwania świadczeń: Do tego okresu wliczają się wszystkie rozpoczęte przez studenta semestry na studiach, w tym semestry przypadające w okresie korzystania z urlopów od zajęć, z wyjątkiem semestrów na kolejnych studiach pierwszego stopnia rozpoczętych lub kontynuowanych po uzyskaniu tytułu zawodowego licencjata, inżyniera albo równorzędnego. W przypadku kształcenia się na kilku kierunkach studiów semestry odbywane równocześnie traktuje się jako jeden semestr.
-> Przykłady obliczania semestrów studiowania <-
- Jeżeli student rozpoczyna I rok studiów i nie studiował wcześniej na innych kierunkach – to rok akademicki 2024/2025 będzie Jego pierwszym i drugim semestrem studiowania.
- Jeżeli student ukończył studia I stopnia, które trwały 3 lata i teraz idzie na I rok studiów II stopnia - to rok akademicki 2024/2025 będzie Jego siódmym i ósmym semestrem studiowania.
- Jeżeli student ukończył studia I stopnia (np. studia trwały 3 lata) i ponownie rozpoczął studia I stopnia, które ukończył lub nie ukończył i teraz rozpoczyna np. I rok studiów II stopnia (to nie liczy się już ponownie podjętych studiów I stopnia, tylko pierwsze ukończone studia I stopnia i I rok II stopnia) - to rok akademicki 2024/2025 będzie Jego siódmym i ósmym semestrem studiowania.
- Jeżeli student studiował 3 semestry na I stopniu studiów i je przerwał oraz ponownie rozpoczął I rok studiów I stopnia - to rok akademicki 2024/2025 będzie Jego czwartym i piątym semestrem studiowania.
- Jeżeli student studiował np. 2 miesiące na studiach I stopnia (2 miesiące liczymy jako jeden semestr studiowania) i ponownie rozpoczął I rok studiów I stopnia - to rok akademicki 2024/2025 będzie Jego drugim i trzecim semestrem studiowania.
Świadomy(-a) odpowiedzialności karnej i dyscyplinarnej za złożenie fałszywego oświadczenia*, oświadczam, że:
Płacę czesne za studniaNie płacę czesnego za studia
Po wysłaniu wniosku sprawdź pocztę i upewnij się, że otrzymałaś/eś potwierdzenie o wysłaniu wniosku(potwierdzenie powinno dotrzeć do 15 minut po wysłaniu wniosku). Jeżeli nie otrzymałaś/eś potwierdzenia - spróbuj ponownie wysłać wniosek, lub wyślij zgłoszenie na adres mailowy: pomoc@up.krakow.pl.